Eng yaxshi dars ishlanmasi – 2017” ko’rik-tanlovi g’oliblari

 

Ona tili va adabiyot yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

76,23

Tog`ayeva Feruza Elmurodovna

Ona til va adabiyot

Samarqand viloyati

Ishtixon tuman

1-ixtisoslashtirilgan davlat umumta’lim maktabi

1.

76,23

Nurmuhamedova Bo'rigul Normuminovna

Ona til va adabiyot

Bevosita XTVgi tasarrufidagi muassasalar

Maktablar

Xalq ta’limi vazirligi tasarrufidagi Tabiiy fanlarga  ixtisoslashtirilgan Davlat umumta’lim maktabi

2.

76,07

Karimova Nargiza Urishevna

Ona til va adabiyot

Jizzax viloyati

Do‘stlik tuman

18-umumiy o’rta ta’lim maktabi

3.

75,76

Nurmuxamedova Dildor Uralovna

Ona til va adabiyot

Surxandaryo viloyati

Termiz tuman

9-umumiy o’rta ta’lim maktabi

 

O’zbek tili yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

76,15

Beganchova Orzigul Umurzoqovna

O‘zbek tili

Buxoro viloyati

Buxoro shahar

13-umumiy o`rta ta’lim maktabi

2.

74,00

Bekpo'latova Adolat Nematovna

O‘zbek tili

Navoiy viloyati

Navoiy shahar

7-umumiy o`rta ta`lim     maktabi

2.

74,00

Ismailova Lola Tursunovna

O‘zbek tili

Samarqand viloyati

Kottaqo`rg`on shahar

3-umumiy o`rta ta`lim maktabi

3.

73,76

Ganiyeva Maksuda Abduraimovna

O‘zbek tili

Toshkent viloyati

Angren shahar

73-ixtisoslashtirilgan maktab-internati

3.

73.76

Saytov Koshimurat Islamovich

O‘zbek tili

Buxoro viloyati

G‘ijduvon tuman

58-umumiy o`rta ta`lim maktabi

3.

73.76

Amonova Nigora Israilovna

O‘zbek tili

Samarqand viloyati

Samarqand shahar

51-davlat ixtisoslashtirilgan umumta’lim maktabi

 

Xorijiy tillar yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

77,38

Allamova Sadoqat Akbarovna

Nemis tili

Buxoro viloyati

Shofirkon tuman

28-umumta’lim maktabi

2.

76,76

Fayzullayev Oybek Nurillayevich

Ingliz tili

Namangan viloyati

Uchqo‘rg‘on tuman

5-sonli umumiy o’rta ta’lim maktabi

3.

74,46

Azimova Vazira Oqiljonovna

Ingliz tili

Navoiy viloyati

Navoiy shahar

11-davlat ixtisoslashtirilgan umumta’lim maktabi

 

Biologiya yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

82,69

Subxonov Nurmurod Haydarovich

Biologiya

Buxoro viloyati

Romitan tumani

41-ixtisoslashtirilgan davlat umumta`lim maktab-internat

2.

81,84

Boltayeva Qambar Abdullayevna

Biologiya

Buxoro viloyati

Buxoro shahar

35- umumiy o’rta ta’lim maktabi

3.

81,69

Mirzayeva Mashhura Dilmurodovna

Biologiya

Buxoro viloyati

G‘ijduvon tuman

63-ixtisoslashtirilgan davlat umumta`lim maktab-internat

 

Kimyo yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

80,61

Mamadaliyeva Rayxon Yunusovna

Kimyo

Toshkent viloyati

Angren shahar

73-ixtisoslashtirilgan maktab-internat

2.

79,61

To`rayeva Gulnora Ravshanovna

Kimyo

Navoiy viloyati

Navoiy shahar

11-ixtisoslashtirilgan davlat umumta`lim maktabi

3.

79,53

Qahhorova Kadira Qayimovna

Kimyo

Buxoro viloyati

G‘ijduvon tuman

8-davlat ixtisoslashtirilgan umumiy o’rta

ta’lim maktab-internati

 

Geografiya yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

79,92

Bekmurodova Muxabbat Xudoeberdiyevna

Geografiya

Buxoro viloyati

Buxoro shahar

25-umumiy o’rta ta’lim maktabi

2.

78,76

Nasrullayeva Shoira Azatovna

Geografiya

Xorazm viloyati

Urganch shaxar

8-sonli umumiy o`rta ta`lim maktabi

3.

77,46

Abdiyev Rustam Ablakulovich

Geografiya

Navoiy viloyati

Navoiy shahar

11-davlat ixtisoslashtirilgan umumta’lim maktabi

 

Fizika yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

80,53

Abdullayeva Barno Isaxanovna

Fizika

Toshkent shahar

Yunusobod tuma

235-umumiy o`rta ta`lim maktabi

2.

77,76

Alimuxamedova Umida Erkinovna

Fizika

Toshkent shahar

Yunusobod tuman

9-umumiy o`rta ta`lim maktabi

3.

77,15

Yaxiyoyeva Lola Abduganiyevna

Fizika

Toshkent viloyati

Chinoz tuman

14-umumiy o’rta ta’lim maktabi

 

Matematika yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

80,69

Urayeva Gulshan Saidaxmedovna

Matematika

Buxoro viloyati

Buxoro shahar

23- umumta’lim maktabi

2.

76,53

Xurramov Mansur Salohiddinovich

Matematika

Bevosita XTVgi tasarrufidagi muassasalar

Maktablar

XTV tasarrufidagi  TFIDUmaktabi

3.

76,46

Soliyeva Inobat Idiyevna

Matematika

Buxoro viloyati

Romitan tuman

41-Ixtisoslashtirilgan Davlat umumta’lim

maktabi

 

Informatika yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

78,61

Joniyev Shuhrat Komilovich

Informatika

Buxoro viloyati

Jondor tumani

26-umumiy o’rta ta’lim maktabi

2.

78,23

Bafoyeva Dildora Shamsiddin qizi

Informatika

Buxoro viloyati

G‘ijduvon tuman

8-davlat ixtisoslashtirilgan umumiy o’rta ta’lim maktab internat

3.

77,92

Kadirov Nurbol Kuralbaevich

Informatika

Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Nukus shahri

19-umumiy o’rta ta’lim maktabi

 

Rus tili yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

77,23

Xamidova Eleonora Xamidovna

Rus tili (o‘zbek maktablari )

Andijon viloyati

Shaxrixon tuman

53-davlat ixtisoslashtirilgan umumiy o’rta ta’lim maktabi

2.

76,46

Hamidov Sobir Sulaymonovich

Rus tili (o‘zbek maktablari )

Buxoro viloyati

Vobkent tumani

6-davlat ixtisoslashtirilgan umumiy o’rta ta’lim maktab internat

2.

76,46

Shermatova Muyassar Lutfullayevna

Rus tili (o‘zbek maktablari )

Andijon viloyati

Qorasuv shahar

6-umumiy o’rta ta’lim maktabi

3.

76,23

Chernisheva Asya Sergeyevna

Rus tili (o‘zbek maktablari )

Buxoro viloyati

G‘ijduvon tuman

61-davlat ixtisoslashtirilgan umumiy o’rta ta’lim maktabi

 

Milliy istiqlol g’oyasi yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

77,30

Abdullayeva Feruzaxon Abduqahhorovna

Vatan tuyg‘usi

Andijon viloyati

Baliqchi tuman

35-umumiy  o`rta  ta’lim  maktabi

2.

77,00

Raximova Dilnoza Safarniyozovna

Vatan tuyg‘usi

Toshkent shahar

Sergeli tuman

32-sonli umumiy o`rta ta`lim maktabi

3.

76,92

Abdullayev Islom Asadullayevich

Milliy istiqlol g‘oyasi

Jizzax viloyati

Zarbdor tumani

25- ixtisoslashtirilgan Davlat umumta’lim maktabi

 

Iqtisodiy bilim asoslari yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

77,07

Bozorova Dilrabo Qudratovna

Iqtisodiy bilim asoslari

Buxoro viloyati

Jondor tumani

63-ixtisoslashtirilgan davlat umumta`lim maktab-internat

2.

76,07

Boboqulov Shavkat Shuxratovich

Iqtisodiy bilim asoslari

Surxandaryo viloyati

Denov tuman

26-umumiy o`rta ta`lim maktabi

3.

75,84

Karimova Shaxnoza Farmonovna

Iqtisodiy bilim asoslari

Qashqadaryo viloyati

Qarshi shahri

46-umumiy o`rta ta`lim maktabi

3.

75,84

Narzullayev G'ayrat Sayfullayevich

Iqtisodiy bilim asoslari

Buxoro viloyati

Shofirkon tuman

35-umumiy o`rta ta`lim maktabi

 

Tarix yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

79,76

Nurgaziyev Shuxrat Xasanovich

Tarix

Jizzax viloyati

Do‘stlik tuman

10-umumiy o’rta ta’lim maktabi

2.

76,84

Qo`chqorova Dilfuza Ahatqulovna

Tarix

Jizzax viloyati

Do‘stlik tuman

18-umumiy o`rta ta`lim maktabi

3.

76,53

Latipov Jasur Laziz o'g'li

Tarix

Buxoro viloyati

Romitan tumani

41-ixtisoslashtirilgan davlat umumta`lim maktabi

 

Davlat va huquq asoslari yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

76,46

Ikromova Shaxnoza Jabbaraliyavna

Davlat va xuquq asoslari

Toshkent shahar

Yunusobod tuman

235-umumiy o`rta ta`lim maktabi

2.

76,07

Rixsiyeva Dono Shokirovna

Davlat va xuquq asoslari

Toshkent shahar

Yunusobod tuman

122-umumiy o`rta ta`lim maktabi

3.

75,69

Raxmatov Ramshod Rahimovich

Davlat va xuquq asoslari

Buxoro viloyati

Kogon tumani

1-ixtisoslashtirilgan davlat umumta`lim maktabi

 

Jismoniy tarbiya yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

73,61

Ruziyev Sherzod Ruzmamatovich

Jismoniy tarbiya

Buxoro viloyati

Buxoro shahar

35-umumiy o`rta ta`lim maktabi

2.

72,76

Avezov Amankos Bakitjanovich

Jismoniy tarbiya

Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Xo‘jayli tumani

62-umumiy o`rta ta`lim maktabi

3.

72,69

Hasanova Ruqiya Shokirovna

Jismoniy tarbiya

Buxoro viloyati

Kogon shahar

5-umumiy o`rta ta`lim maktabi

 

Musiqa yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

77,15

Xoliqov Niyatilla Ergashevich

Musiqa

Jizzax viloyati

Jizzax tuman

58-umumiy o`rta ta`lim maktabi

2.

76,23

Rassuleva Zilola Qodir qizi

Musiqa

Toshkent shahar

Yunusobod tuman

70-umumiy o`rta ta`lim maktabi

3.

76,15

Pardayeva Rano Normamatovna

Musiqa

Surxandaryo viloyati

Termiz shahar

15-umumiy o`rta ta`lim maktabi

 

Mehnat ta`limi yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

76,15

Normurodova Guloyim Ergashevna

Mehnat

Surxandaryo viloyati

Termiz shahar

16-umumiy o`rta ta`lim maktabi

2.

76,07

Zakirova Dildora Akramovna

Mehnat

Toshkent shahar

Yunusobod tuman

235-umumiy o`rta ta`lim maktabi

2.

76,07

Nietullaeva Biybixatsha Dawletbaevna

Mehnat

Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Shumanoy tumani

7-umumiy o`rta ta`lim maktabi

3.

75,53

Tosheva Mohira Farmonovna

Mehnat

Navoiy viloyati

Zarafshon shahar

12-umumiy o`rta ta`lim maktabi

 

Tasviriy san`at va chizmachilik yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

1.

76,38

Obedzinskaya Olga Stanislavovna

CHizmachilik

Toshkent shahar

Chilonzor tum

103- ixtisoslashtirilgan davlat umumta`lim maktabi

1.

76,38

Kadirova Elmira Faridovna

CHizmachilik

Toshkent viloyati

Yangiyo‘l tuman

61-umumiy o`rta ta`lim maktabi

2.

74,61

Sobirova Zulxumor Serkinovna

Tasviriy san‘at

Toshkent shahar

Yunusobod tuman

302-umumiy o`rta ta`lim maktabi

3.

74,15

Raximov Abdisattar Karimovich

Tasviriy san‘at

Toshkent shahar

Uchtepa tuman

203-umumiy o`rta ta`lim maktabi

 

Boshlang‘ich ta‘lim yo’nalishi

O`rin

Ball

F.I.Sh.

Fan

Hudud

Tuman

Maktab

 

1.

79,30

Azimov Asqarjon Qahhorovich

Boshlang‘ich ta‘lim

Navoiy viloyati

Navoiy shahar

11-ixtisoslashtirilgan davlat umumta`lim maktabi

 

2.

78,76

Safarova Gavhar Shuhratovna

Boshlang‘ich ta‘lim

Jizzax viloyati

Jizzax shahar

1-umumiy o`rta ta`lim maktabi

 

3.

78,30

Tosheva Dildoraxon Rustamxonovna

Boshlang‘ich ta‘lim

Bevosita XTVgi tasarrufidagi muassasalar

Maktablar

XTVgi tasarrufidagi AFIDUM

 

 


Manba:
Kiritilgan vaqt: 23.05.2017


"Eng yaxshi dars ishlanma" ko'rik tanlovining natijalari
©2014-2017 O'zbekiston Respublikasi Xalq ta'limi vazirligining yagona interaktiv davlat xizmatlari portali